MACERA KULESİ

Proje Detayları

Birbirinden farklı 18 denge parkurundan oluşan kulede her biri farklı bir heyecan taşıyan halat, ahşap ve ip üzerinde yürüme gibi denge sporları yapılmaya başlandı. Parkurlar 12 yaş ve üzerindeki macera ve adrenalin tutkunlarına hitap ediyor. Koruma kemerleri ve özel eğitimli personel kontrolünde güvenliğin sağlanacağı alanda halat üzerinde serbest atlayış oyunları ve tırmanma duvarı da yer alıyor. Macera Kulesi’nin zemini tek parça özel kauçuktan oluşuyor. Macera Kulesi’nde özel eğitimli 11 personel görev alıyor. Merkezde görev alacak personelin eğitimleri Almanya Dağcılık Federasyonuna Bağlı uzman eğitmen Harald Niespor tarafından verildi.

Zipline (Kaytel) ile Uçuş Heyecanı    
Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ın ilk olarak twitter üzerinden duyurduğu Konya’da ilk olacak Macera Kulesi’nde zipline (kaytel) (karşılıklı iki yükseklik arasında halat ile yapılan sportif aktivite)da yer aldı. 15 metre yüksekliğindeki kuleden 250 metre  uzaklıktaki alana yapılacak aktivite ile macera ve heyecan severler Kelebekler Vadisi’nin muhteşem manzarasını seyrederken keyifli bir uçuş gerçekleştiriyor. 

Küçük Çocuklar da Unutulmadı
Selçuklu Belediyesi, Macera Kulesi’ni yaparken 4 yaş ve üzerindeki çocukları da unutmadı. Macera Kulesi’nin olduğu alanda çocuklar için de ip parkuru ve macera kompleksi de oluşturuldu. 13 metre yüksekliğindeki oyun ve eğlence alanı özel galvanizli kaydırak sistemden oluştu. Özel imalat  ahşap ve kirişlerden oluşan alanda küçük çocukların macera ve heyecan yaşaması ve eğlenceli dakikalar geçirmesi amacıyla 3 halat köprü yer alıyor.

Paylaş

Proje Durumu

Proje Tamamlandı

Hedef Kitlesi

Aileler

Çocuklar

Erkekler

Gençler

Kadınlar

Etiketler

  • Özel Tırmanma Alanı
  • Spor

Harita

Yorum Gönder

Ad Soyad
E-posta
Puan
Yorum